اتریش

جمهوری اتریش با مساحت 83872 کیلو متر مربع کشوری است در قلب اروپای مرکزی . در شمال آلمان و جمهوری چک و اسلواکی و در شرق با مجارستان همسایه است در جنوب به اسلونی و ایتالیا و در جنوب غرب به سوئیس و لیختن اشتاین محدود می گردد . مانند چند کشور دیگر در اروپای مرکزی با آبهای آزاد جهانی و دریا ها مرز مشترکی ندارد . از نظر ویژگی های جغرافیایی می توان اتریسش را به سه منطقة اصلی تقسیم نمود : منطقة کوهستانی آلپ که تقریباً اکثر خاک اتریش را در بر می گیرند .
زمین های نسبتاً کم ارتفاع و کوه های دلربا و با شکوه آلپ در غرب به دشتهای کم ارتفاع رود دانوب و دشت وین در شرق کشور منتهی می شوند .کوه های آلپ اتریش از غرب به شرق گسترده شده و اگر از غرب به شرق حرکت کنیم از ارتفاع آنها کاسته می شود . بلند ترین نقطة کوه های آلپ اتریش ، کوه گلوکنر در حدود 3800 متر ارتفاع دارد . اکثر رودهای بزرک این کشور همچون دانوب و انس و این از کوه های آلپ سرچشمه می گیرند و در مسیر خود مناطق دل انگیزی را خلق می کنند .
آب و هوای اتریش در زمستانها سرد و در تابستانها ملایم و مطبوع است .
وین با جمعیتی در حدود 2 میلیون نفر پایتخت و بزرگترین شهر اتریش است و گراتس
{ Graz }، لینتس { Linz } ، سالزبورگ { Salzburg} و اینسبراگ { Insbruck} به ترتیب بزرگترین شهر های این کشور می باشند . اتریش از 9 ایالت تشکیل شده است.

مردم :
اتریش با جمعیتی در حدود 5/8 میلیون نفر بیش از هر چیز به مردمی با فرهنگ با استانداردهای بالای زندگی مشهور هستند . تقریباً یک چهارم از جمعیت کشور در وین ، پایتخت اتریش و به نوعی پایتخت فرهنگی اروپا سکونت دارند .
اتریشی ها آلمانی زبان در حدود 90 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند . پس از اتریشی ها اقلیت اسلونی در ایالت Carinthia و Styria در جنوب اتریش ، مهاجرین یوگوسلاوی سابق ( هربها و کراوتها ) و ترکها مهمترین گروه های قومی در اتریش را شکل می دهند.
دین اصلی در اتریش مسیحیت کاتولیک است و در حدود 75 درصد از جمعیت این کشور پیرو کیلیسای کاتولیک می باشند که البته این تعداد رو به کاهش است و تنها 5 درصد مردم پروتستان هستند. نکتة جالب اینکه پس از ظهور و اوج اصلاحات مذهبی توسط لوتر و کالوین و وجود نهضت پُروتستان در شمال و مرکز آلمان، اتریش و منطقه باواریا در قرن هفده و هجده به کانون مبارزات ضّد اصلاحات علیه پروتستانها تبدیل شد. اگر چه با ظهور امپراتور ژوزف دوم در اواخر قرن 18 و اعلام آزادی ادیان افراط در حمایت از کلیسای کاتولیک کمتر شد ولی کلیسای کاتولیک در اتریش حتی در زمان حال از نفوذ بالایی برخوردار است.

زبان :
آلمانی زبان رسمی مردم اتریش است. البته کوه های شگفت انگیز و با عظمت آلپ باعث خلق گویش ها و لهجه های گوناگونی از زبان آلمانی در مناطق کوهستانی اتریش شده است. اکثریت مردم اتریش به گویش اتریشی- باواریایی صحبت می کنند. دستور زبان آلمانی در اتریش با قواعد زبانیای که در آلمان به کار می رود تفاوتهایی دارد که البته این تفاوتها چندان قابل توجه نیست. آلمانی در کنار زبان های انگلیسی، دانمارکی، فنلاندی و هلندی به شاخة ژرمنی (Germanic) از خانوادة بزرگ زبانهای هند و اروپایی تعلق دارد.

ویزا

مــدارک لازم بــرای ویزای اتـریــش
- اصل گذرنامه با 3 ماه اعتبار از تاریخ انقضای مدت روادید و داری حداقل 2 صفحه خالی.
(امضاء شده).
- اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود)، و کپی از روادید صادر شده از شنگن.
- اصل فرم ویزا با امضاء توسط مسافر.
- تکمیل فرم مشخصات فردی (به طور کامل).
- 2 قطعه عکس 5/4×5/3 رنگی، زمینه سفید و کاملاً از رو به روو جدید.
*** عکسها بدون عینک، گوشها کاملا" مشخص، بدون آ رایش زیاد برای خانمها ، چتری و غیره.
- ترجمه آلمانی شناسنامه مسافر.
- ترجمه آلمانی گواهی اشتغال به کارو برگه مرخصی به همراه فیش حقوقی 3 ماهه گذشته ، روزنامه رسمی، پروانه کسب اتحادیه، پروانه مطب.
- ترجمه آلمانی گواهی اشتغال به تحصیل. ( برای دانشجویان و دانش آموزان )، گواهی بازنشستگی به همراه فیش حقوقی 3 ماه گذشته بازنشستگی ، کارت بازنشستگی.
- لیست بیمه تامین اجتماعی معتبر.
* در گواهی اشتغال به کار و گواهی اشتغال به تحصیل حتما باید نام و سمت مسافر و تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ تور ذکر شده باشد.
- پرینت انگلیسی حساب جاری بانکی 3 ماهه گذشته با مهر و امضاء (توسط بانک).
( گواهی سپرده های دراز مدت نزد بانک)
- ترجمه آلمانی اسناد ملکی مسافر.
*** ترجمه تمام مدارک باید جدید و حداکثر برای 20 روز گذشته باشد.

شهرها :

تورهای اجرا شده تورهای در حال اجرا