برزیل

.برزیل "کشوری به بزرگی یک قاره"


طبیعت زیبا و منحصر به فرد در برزیل بهانه­ای است برای جشن گرفتن موهبت زندگی. به همین دلیل است که مردم برزیل همواره به دنبال بهانه­ای هستند تا جشن بگیرند، شادی کنند، با تمام وجود بخندند و روزگار را با خوشی و لبخند بر لبانشان سر کنند. به نوعی زیبایی طبیعی در مردمان این کشور تأثیر گذار بوده و مجموعه هر دوی آنها یعنی مردم و محیط سفر به برزیل را به خاطره ای فراموش ناشدنی و ماندگار برای هر گردشگری تبدیل ساخته است. در کشوری با سواحل بکر، جنگلهای استوایی مه آلود و شهرهای پر جنب و جوش موسیقی به همان نسبت برای مردمانش اهمیت دارد که غذای عالی و چرت زدنهای بعد از ظهر. در برزیل چه در رستوران­های سطح بالا و شیک غذا میل نمائید و چه در دکه­های کنار خیابان غذای برزیلی از تنوع فوق العاده­ای برخوردار است Feigoada به عنوان غذای ملی برزیل است که خورشتی است با ترکیباتی از لوبیای سیاه و انواع گوشت. غذای معروف دیگر Churrasco است که روشی برای باربکیو یا همان کباب کردن انواع گوشت بر روی زغال می باشد.
در یک نگاه کلی در برزیل دو منطقه اصلی وجود دارد: بخشی از کشور را سواحلی در کرانه های اقیانوس اطلس به طول 7500 کیلومتر فراگرفته که درختان نخل زیبایی بخش مناظر آن است. بخش دیگر مناطق داخلی و مرکزی کشوراست که به غیر از چند شهر کوچک همه چیز در این بخش، بکر، وحشی و خالی از سکنه با جنگلها، باتلاقها و پوشش گیاهی و جانوری بدیع و خارق العاده است که آمازون بزرگترین رود جهان با قدرت و شوکت از میان آن عبور کرده تا در نهایت در سواحل شمال شرقی کشور به اقیانوس اطلس بپیوندد. این آبراه عظیم مواهب زیادی را برای برزیل به ارمغان آورده است. از آبشارهای با شکوه تا تنوع غنی حیات وحش و پوشش گیاهی در جنگلهای بارانی. در برزیل کهن ترین شهرها و جدیدترین سبکهای معماری به همراه شهرهای دوران استعمار با خیابانهای سنگ فرش شده در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند.
از از کارناوال مشهور شهر ریو گرفته تا نمایشهای مذهبی قبل از عید پاک در شهر رسیف در شمال شرق کشور و از جشن یمانجا Yemanja (الهه دریا) در شهر سالوادور، برزیل سرزمین بزرگترین فستیوالهای هنری و آئینی می­باشد. دو سالانه هنری سائوپائولو بزرگترین واقعه هنری در کل آمریکای لاتین محسوب می­شود. برزیل امروز ترکیبی است از قدیم و جدید: از احترام به سنتهای گذشته و در عین حال مد روز بودن در همه جنبه­های زندگی، از معماری و فرهنگ گرفته تا تکنولوژی و پیشرفت­های بازرگانی.
پدران و اسلاف مردم برزیل را فارغ از هر نژاد می توان در سه گروه عمده جستجو نمود: بومیان اولیه، استعمارگران پرتغالی و برده های سیاه پوستی که برای کار به برزیل آمدند. از سال 1500 میلادی با ورود اولین کشتی های پرتغالی به سواحل زیبای برزیل ترکیب نژادی و جمعیتی میان سه گروه فوق آغاز شد.
برزیل با مساحتی بالغ بر 5/8 میلیون کیلومتر مربع پنجمین کشور جهان چه از نظر وسعت و چه از نظر جمعیت است و تقریبا نیمی از مساحت آمریکای جنوبی را در بر می گیرد. سراسر شرق کشور را اقیانوس اطلس فرا گرفته است. برزیل از شمال به ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه و از شمال غرب به کلمبیا محدود می گردد. در غرب با بولیوی و پرو و در جنوب و جنوب غرب با آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه همسایه است. صدها جزیره کوچک و بزرگ که در اقیانوس اطلس پراکنده اند بخشی از خاک برزیل می باشند.
برزیل سرزمین تنوع وتکثر است و این تنوع در همه عرصه ها به چشم می خورد: فرهنگ مردم، آب و هوا و پوشش گیاهی و جانوری. برزیل را دشتهای پهناور و فلاتهای متعدد در بر گرفته است و رود عظیم آمازون به طول 6420 کیلومتر در آن جریان دارد. قله نبلینا با ارتفاع (3014متر) بلندترین نقطه برزیل است. اقلیم برزیل در حوضه آمازون بسیار گرم و مرطوب و در نواحی مرتفع نسبتا معتدل، مرطوب و پر باران است.

فرهنگ:
برزیل رنگین کمانی از فرهنگهای مختلف می باشد. در طول تاریخ فرهنگ اروپایی، آفریقایی و سرخ پوستان بومی تاثیر شگرفی بر فرهنگ بومی برزیل داشته است. برزیل سرزمین موسیقی و نواهای زیبای محلی است و هنرمندان برزیلی در سبکهای مختلف موسیقی استادند. از جاز و راک گرفته تاموسیقی تند آفریقایی تباران و موسیقی محلی قبایل ساکن آمازون. موسیقی برزیل مانند مردمانش متنوع است. مشهورترین نوع موسیقی برزیل «سامبا» است. در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ نوعی موسیقی به نام «بوسانوا» در سواحل ریو دو ژانیرو شکل گرفت. نوازندگانی مانند « استن گتز» با انتقال این موسیقی به آمریکا آن را جهان‌گیر کردند. تنوع غذایی در برزیل ناشی از ترکیب فرهنگ بومی و کشورهای مهاجر به این سرزمین می باشد. چند ویژگی برزیل را به شهرت جهانی رسانده است : یکی فوتبال: تیم ملی این کشور با داشتن نوابغی مانند «پله»، «رونالدینیو» و غیره توانسته پنج دوره قهرمانی در جام جهانی را به دست آورد و دنیا را محو هنرنمایی ستارگان بی مانند خود کند. دیگری قهوه برزیل: بطوریکه این کشور بزرگ‌ترین تولید کننده و صادر کننده انواع و اقسام قهوه به تمام دنیا می باشد. همچنین جشنها و کارناوالهای برزیلی که همه ساله در ایام نخستین سال جدید میلادی در شهرهای این کشور بوسیله گروههای مختلف اجرا میشود و بسیار مشهور می باشد. پرتغالی زبان رسمی کشور برزیل است. بقیه کشورهای کوچک و بزرگ در آمریکای لاتین از جنوب ایالات متحده آمریکا گرفته، نظیر مکزیک تا جنوبی ترین کشور آمریکای جنوبی (آرژانتین) به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.


واحد پول: رئال (BRL) می باشد. هر رئال از 100 سنتاوس (Centavos) تشکیل شده است.
ولتاژ برق: 220 ولت است و با سیستم برق ایران کاملا مطابقت دارد.
اختلاف ساعت: نسبت به ایران 5/6 عقب تراست. (GMT -3)

ویزا

مــدارک لازم بــرای ویزای بــرزیــل

- اصل گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار از تاریخ حرکت تور (امضاء شده).

- فتوکپی از صفحات 1-7 گذرنامه و ویزاهای آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و ... .
* به علاوه یکسری فتوکپی از صفحات مشخصات و اعتبار برای بخش فروش.

- اصل فرم ویزا با امضاء توسط مسافر.

- تکمیل فرم مشخصات فردی (به طور کامل).

- 2 قطعه عکس 4×3 رنگی، زمینه سفید و کاملاً از رو به رو.

- ترجمه انگلیسی صفحات شناسنامه .

- ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به کار یا روزنامه رسمی یا پروانه کسب با ذکر
نام و مهر و امضاء (توسط دارالترجمه).
* برای خانم های خانه دار ترجمه گواهی اشتغال به کار همسر الزامی است.
* برای افراد محصل ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.
* برای افراد بازنشسته، ترجمه حکم بازنشستگی یا کارت بازنشستگی و یا آخرین فیش حقوقی الزامی است.

- پرینت انگلیسی حساب جاری بانکی 6 ماه گذشته با مهر و امضاء (توسط بانک).

- ترجمه انگلیسی سند مالکیت به نام مسافر.
* برای خانم های غیر شاغل ارائه ترجمه سند مالکیت همسر الزامی است.


- با توجه به شرایط اخذ ویزای هر کشور،سفارتخانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ می دارد که از شما
مدارک دیگری نیز درخواست نماید.

شهرها :

تورهای اجرا شده تورهای در حال اجرا