جایگاه کنونی: کشورها » اسپانیا » بارسلون

بارسلون

بارسلون: موزه ای در فضای بازبارسلون بزرگترین شهر بندری در دریای مدیترانه است. شهری با روح که حیات در گوشه گوشه آن جریان دارد و هر گردشگری در بدو ورودش به این شهر آن را حس می­کند.
با جمعیتی در حدود 3 میلیون نفر در منطقه کاتالونیا Cataloniaپایتخت و دومین شهر پر جمعیت در اسپانیا است. بارسلون از مهمترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است. البته نقش بارسلون به عنوان مرکز کاتالونیا چیزی فراتر از مرکز یک استان یا ایالت است. در بازرگانی، فرهنگ و ورزش بارسلون نه تنها با مادرید بلکه با بسیاری از شهرهای بزرگ اروپایی در رقابت است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی اسپانیا و اروپاست که سالانه میزبان چندین فستیوال و جشنوارة بین المللی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری می باشد و به نوعی قلب موسیقی زنده و تاتر در این شهر همواره در تپش است. سالنهای با شکوه اپرا و تاتر با شهرت جهانی همچون«Gran Teater del Liceu» به بارسلون جایگاهی ویژه بخشیده است.
موفقیت المپیک 1992 بارسلون که بر فراز شهر در پارک مون جویی برگزار شد، نقش بسیار مهمی در معرفی هر چه بیشتر این شهر به جهانیان داشت. میراث معماری بارسلون در کل اروپا منحصر به فرد است چون در بارسلون علاوه بر بافت قدیم آن که سرشار از بناها و یادمانهای تاریخی است بخش جدید شهر هم نمونه­ای استثنایی از شهرسازی مدرن در سالهای نخستین قرن بیستم را به نمایش می­گذارد. کافی است تا به یک عکس هوایی از این شهر زیبا نظری بیفکنیم تا به هارمونی و یکپارچگی شهرسازی در این کلان شهر زیبا پی ببریم.
در بارسلون معماری، هنر، غذاهای متنوع و تفریحات همه و همه در یکجا جمع است و برای هر فرد با هر سلیقه­ای چیزی برای ارائه و عرضه به گردشگران دارد. در بارسلون موزه­ها و گالری های هنری آثار ارزشمندی را از دوران حضور رمی­ها در این شهر گرفته تا دوره معاصر در معرض تماشای گردشگران قرار می­دهند. فرصتهای خرید در این شهر نیز متنوع و گسترده است: از صنایع دستی سنتی گرفته تا معروفترین مارکهای بین المللی و از بازار رنگارنگ میوه در خیابان رامبلاس تا یکشنبه بازار آثار هنری در میدان سان خوزه بارسلون جلوه­های گوناگونی را برای خرید عرضه می­کند.
آثار دو معمار مشهور اسپانیایی یعنی آنتونی گائودی و لوئیز مونتانز در بارسلون به ثبت جهانی رسیده اند و همچون نگینی در گوشة گوشه شهر می درخشند. کلیسای ساگرادا فامیلیا ،از شاهکارهای بی نظیر سبک نئوگوتیک یا آرت نوو اسپانیایی چشمان هر بازدید کننده ای را خیره می سازد. بارسلون شهری است که هر نوع گردشگری را با هر سلیقه و علاقه به خود جذب می کند. از پیاده روی در خیابانهای شهر و صرف یک فنجان قهوه در یکی از کافه های کنار خیابان گرفته تا بازدید از شاهکارهای پیکاسو در «موزة پیکاسو»، از طاق نصرت قرن نوزدهمی بارسلون گرفته تا آسمان خراش قرن بیست و یکمی آَگبار .(Torre Agbar)