جایگاه کنونی: کشورها » ایتالیا » ونیز

ونیز

ونیز

 

 ملکه آدریاتیک

 

 ملکه آدریاتیک، شهر کانلهای دل انگیز، شهر پلهای کوچک و بزرگ، شهر نور، شهر معلق بر آب همگی عنوانهایی است که برای توصیف ونیز به کار میرود. هر طوری که مایلید آن را در یک عنوان وصف کنید ولی در یک کلام و به زبانی ساده ونیز شهری ست بی همتا و غیر قابل وصف.

ونیز نقش مهمی در مبادلات تجاری و فرهنگی جاده ابریشم بر عهده داشت و از اصلی ترین بنادری بود که کالاهای مختلف را از اروپا به چین و بالعکس در آن بارگیری می کردند و سالیان سال بندری با عظمت و مقتدر بود. اگرچه امروزه این شهر خارج از تاریخ واقعیش زندگی میکند ولی هنوز هم می توان فریاد شادی ملوانانی را احساس نمود که بعد از سفری طولانی و پر ماجرا به این بندر نزدیک مشدند. ونیز آمیزه ای است از زیبائی و شکوه پابرجا. اگر بخواهید زیبائی این شهر را حس کنید باید در کوچه پس کوچه های آن قدم زنید و کلیساهای سبک باروک را از درون کوچه های تنگ و کم رفت و آمد آن پیدا کنید. نماد و سمبل

ونیز شیر بالدار است. به دلیل بالا آمدن سطح آب و افزایش تعداد جهانگردان جمعیت این شهر در سالهای اخیر کاهش یافته است. حفاظت از آثار باستانی این شهر توجهی خاص را می طلبد.

ونیز مجموعه ای است از جزیره های کوچک و بزرگ که با پل به هم ارتباط می یابند. اولین سکونت ها در روی پل ری آلتو(Realto) بلند ترین نقطه این شهر بوده است. ونیز اکنون به دو بخش خشکی و دریا تقسیم شده است شهر خشکی آن به مستره(Mestre) معروف است و بندر مارگرا(Marghera) در نزدیکی این شهر قرار دارد.