جایگاه کنونی: کشورها » اتریش » وین

وین

وین، پایتخت موسیقی اروپاوین از رویایی ترین شهر های دنیاست و یکی از محبوب ترین مقصد های جهانگردی در سطح جهان می باشد. وین پایتخت فرهنگی، اداری و اقتصادی اتریش با جمعیتی در حدود 2 میلیون نفر (وین و حومه) در گوشه شمال شرقی اتریش در نزدیکی مرزهای اسلواکی، چک و مجارستان واقع شده است. در سال 2001 بخش قدیمی و تاریخی وین به عنوان میراث جهانی در لیست یونسکو به تثبیت رسید.
از نظر استانداردهای بالا و کیفیت زندگی این شهر یکی از اولین شهر های دنیا و در بعضی موارد اولین شهر دنیا همواره مطرح گردیده است.
وین در واقع پایتخت موسیقی اروپاست و معروفترین و بزرگترین سالنهای موسیقی کلاسیک، تاتر و اُپرا در این شهر قرار دارند و همواره پذیرای بزرگترین فستیوال های موسیقی در سطح اروپا و جهان بوده و هست. وین موزهای در فضای باز است چرا که بسیاری از شاهکارهای معماری غرب با تنوعی شگفت انگیز در گوشه گوشه این شهر چشمان هر بازدید کنندهای را خیره می سازند.
از ساختمان های سبک رومنسک گرفته تا باروک و از بناهای دوران نئوکلاسیک تا معماری مدرن همه وهمه در کنار هم چهره ای هماهنگ و با شکوه به این شهر رویایی بخشیده اند.
کافه های کوچک در کنار پیاده روهای وین، بوی قهوه، شکلات و نان زنجبیلی، نوای دلنشین موسیقی در میدان قدیمی شهر و مردمی مهمان نواز سالانه هزاران گردشگر را از سراسر جهان به این شهر دلربا جذب می کند.
موزه های وین گنجینه هایی از آثار هنری از تمام دنیا را در خود جای داده اند. جهانگردانی که سرتاسر سال به وین سفر می کنند از زیبایی های آن لذت برده و همواره در حسرت جاذبه هایی که هنوز در این شهر ندیده اند به دیار خود باز می گردند.

وین :: جاذبه ها :